sobota, 6. junij 2009

Tek DM

Prejšnji mesec je v naši prestolnici, se pravi v Ljubljani, potekal DM-jev tek za ženske.S liši se daleč nazaj, ampak je bilo to točno pred tednom dni, 30.05.2009, in zbralo se je tam blizu 4000 tekačic. Ja, toliko žensk na kupu, ni čudno, da je še zdaj slabo vreme (hec mora bit).
In zakaj jaz pišem o tem teku?
Tu je bila nekako tudi udeležba kluba Matick, čeprav so vse tekačice tekle v istih majicah, na katerih je bila tudi štartna številka. Tako ni bilo pisane druščine klubskih dresov, ampak reka vijoličastih tekačic.

Če bi se prijavljale pod klubsko oznako, bi za klub Matick štartale naslednje tekačice:
Vidic Barbara,
Vidic Marija (bolje poznana kot Mojca),
Zamida Sabina.
Na ogrevanju si je Mojca zvila gleženj, a vseeno nato še opravila s krajšo, 5 km dolgo progo. Na tej progi so se pomerile tudi Barbi in Sabina in vse tri so dosegle odličen rezultat.
Na 5 km dolgi progi se je "dirkalo" 2845 tekačic (na 10 km 1026) in najboljša je s krajšo progo opravila s časom 0:19:17, zadnja pa je porabila 1:12:39.

Da so se odlično odrezale vse tri, kažejo njihove številke in sicer:
Barbi s časom 0:29:57 in je v cilj pritekla kot 446. tekačica,
Mojca s časom 0:32:22 v cilju kot 801. (zvit gleženj),
Sabina s časom 0:34:38 v cilju kot 1292.
Za udeležbo in odlične rezultate vse čestitke vsem trem in še veliko pretečenih kilometrov.